West Mids Junior/Cadet Regional Qualification – Re -Draw

2013/14 National Junior/Cadet Regional Qualification

Please accept our apologies but due to some incorrect information on entry forms provided to us we have had to re draw the competition.

Saturday 5th October – Junior Boys commencing 10am

Junior Boys Group A

Warwickshire

Jesse Kendrick-Hill

Warwickshire

Ronnie Woollaston

Worcestershire

Ryan Wheeler

Staffordshire

Jack Wood

Junior Boys Group B

Staffordshire

Stephen Ward

Warwickshire

Sam Weaving

Staffordshire

Ashley Offley

Herefordshire

Elliot Volpe

Junior Boys Group C

Staffordshire

Michael Bree

Worcestershire

Benjamin Bennett

Shropshire

Joey Chen

Herefordshire

Matthew Jones

Junior Boys Group D

Shropshire

Jonny Higgins

Staffordshire

Lewis Acton

Worcestershire

Dan Buck

Staffordshire

Daniel Greathead

Junior Boys Group E

Warwickshire

Timmy Cooper

Warwickshire

Sam Henderson

Staffordshire

Matthew Insley

Staffordshire

Sam Grainger

Junior Boys Group F

Staffordshire

George Falcus

Warwickshire

Anshul Satsangi

Worcestershire

Daniel Brookes

Warwickshire

Oscar Dalrymple

The Six Winners, 6 Runners up etc will play off in groups of 6 to determine the final places commencing at 13:30


2013/14 National Junior/Cadet Regional Qualification

Saturday 5th October – Junior Girls commencing 10:00am

Girls Group A

Worcestershire

Laura Horton

Staffordshire

Morgan Sykes

Worcestershire

Gemma McKay

Warwickshire

Milly Bradshaw

Staffordshire

Charlotte Bardsley

Staffordshire

Chloe Maull

Herefordshire

Zoe Castle

Warwickshire

Lisa Rinnhofer

Warwickshire

Olivia Fletcher

Gemma Harris

Warwickshire

Kelly Meakin

Girls play all v all


2013/14 National Junior/Cadet Regional Qualification

Sunday 6th October – Cadet Boys commencing at 10am

Cadet Boys Group A

Shropshire

Joey Chen

Worcestershire

Craig Witheford

Warwickshire

Adam Cofler

Staffordshire

Torin Cooper

Warwickshire

Sam Cafearo

Staffordshire

Jack Wood

Cadet Boys Group B

Staffordshire

Lewis Acton

Worcestershire

James Morrow

Warwickshire

Kyeon Aitken

Shropshire

Jamie Chen

Warwickshire

Tyron Chambers

Staffordshire

Luke Gittins

Cadet Boys Group C

Shropshire

George Bradley

Staffordshire

Kingsley Barber

Warwickshire

Lewis Singleton

Staffordshire

Matt Dumont

Warwickshire

Raja Khan

Cadet Boys Group D

Staffordshire

Ashley Offley

Worcestershire

Alex Tomlinson

Warwickshire

Tom Fletcher

Worcestershire

Ali Witheford

Staffordshire

Ryan Hughes

Cadet Boys Group E

Warwickshire

Callum Antrobus

Worcestershire

George Carroll

Staffordshire

Archie Taylor

Staffordshire

Callum Squire

Staffordshire

Hayden Hyde

Cadet Boys will play second round groups of 5, Group Winners v Winners, Runners Up v Runners Up etc commencing at 13:30


2013/14 National Junior/Cadet Regional Qualification

Sunday 6th October – Cadet Girls commencing at 10am

Cadet Girls Group A

Staffordshire

Aimee Evans

Warwickshire

Olivia Fletcher

Warwickshire

Lisa Rinnhofer

Staffordshire

Charlotte Bardsley

Warwickshire

Milly Bradshaw

Warwickshire

Eve Briscoe

Staffordshire

Amy Beastall

Gemma Harris

Warwickshire

Jennifer Singleton

Warwickshire

Katie Singleton

Girls play all v all

Chris Newton
October 1, 2013